چرا طلا اهمیت دارد: همه آنچه باید بدانید

چرا طلا اهمیت دارد: همه آنچه باید بدانید

طلا زنگ نمیزند ، خوردگی ندارد و پوسیده نمی شود. طلای خوب ، طلایی است. اما چرا طلا از نظر ذخیره جهانی ارزش بسیاری دارد و وسیله مبادله نیز می باشد؟ چرا نقره به مکان دوم سقوط می کند ، و مس ، که دارای بسیاری از ویژگی های فیزیکی طلا است و قدیمی تر هست چرا در جایگاه طلا را ندارد؟

طلا به عنوان یک سرمایه گذاری

قبل از پرش روی باند طلا ، بگذارید ابتدا اشتیاق اطراف طلا را کم کنیم و در ابتدا برخی از دلایل اینکه چرا سرمایه گذاری در طلا مسائل اساسی دارد را بررسی کنیم. 

مشکل اصلی طلا این است که بر خلاف کالاهای دیگر مانند روغن یا گندم ، مصرف نمی شود. وقتی طلا استخراج شد ، در جهان باقی می ماند. از طرف دیگر ، یک بشکه روغن به بنزین و سایر محصولات تبدیل شده در مخزن بنزین اتومبیل یا موتورهای جت هواپیما تبدیل می شود. غلات در غذایی که ما و حیوانات خود می خوریم مصرف می شود. از طرف دیگر ، طلا به جواهرات تبدیل می شود ، در هنر استفاده می شود ، در شمش هایی که در طاق ها قفل شده اند ذخیره می شود و استفاده های گوناگونی می شود. صرف نظر از مقصد نهایی طلا ، ترکیب شیمیایی آن به گونه ای است که نمی توان از این فلز گرانبها استفاده کرد و تمام شود و ماندگار است.

به همین دلیل ، بحث عرضه / تقاضا که می تواند برای کالاهایی مانند روغن و غلات و غیره مطرح شود ، چندان مناسب طلا نیست. به عبارت دیگر ، عرضه فقط با گذشت زمان افزایش خواهد یافت ، حتی اگر تقاضا برای این فلز خشک شود.

تاریخ بر مسئله تأمین غلبه می کند

طلا مانند هیچ کالای دیگری جذابیت جوامع بشری را از ابتدای زمان ثبت شده تاکنون حفظ نکرده است. امپراتوری ها و پادشاهی ها بر اثر طلا و سوداگری ساخته و ویران شدند . با توسعه جوامع ، طلا در سطح جهانی به عنوان یک نوع رضایت بخش از پرداخت پذیرفته شد. به طور خلاصه ، تاریخ به طلا قدرتی فراتر از هر کالای دیگر در کره زمین داده است و این قدرت هرگز واقعاً از بین نرفته است. سیستم پولی آمریکا تا دهه 1970 بر اساس یک استاندارد طلا بود. 1 طرفداران این استاندارد معتقدند چنین سیستم پولی به طور موثری گسترش اعتبار را کنترل می کند و نظم و انضباط را در استانداردهای وام اعمال می کند ، زیرا میزان اعتبار ایجاد شده به عرضه فیزیکی طلا مرتبط است. بحث در مورد این طرز تفکر دشوار است پس از نزدیک به سه دهه انفجار اعتبار در ایالات متحده که منجر به سقوط مالی در پاییز 2008 شد. 

از منظر اساسی ، طلا به طور کلی به عنوان یک محافظ مطلوب در برابر تورم تلقی می شود . عملکرد طلا به عنوان ذخیره ارزش خوبی در برابر ارز رو به کاهش است.

چرا طلا اهمیت دارد: همه آنچه باید بدانید
برچسب گذاری شده در: