11 دلیل برای سرمایه گذاری در  طلا فیزیکی

آیا طلا سرمایه گذاری خوبی است؟

طبیعی و حتی عاقلانه است که یک سرمایه گذار به این فکر کند که آیا یک دارایی خاص سرمایه گذاری خوبی است یا خیر. این به ویژه در مورد طلا صادق است، زیرا یک فلز بی اثر است و هیچ سودی ندارد.
اما دلایل داشتن طلا فراتر از احتمال افزایش قیمت آن است. شمش طلا مزایای مشخصی را ارائه می دهد که تقریباً در هیچ سرمایه گذاری دیگری نمی توان آنها را یافت.
این مزایا به شما به عنوان یک سرمایه گذار قدرت می دهد.

 

بیایید ابتدا یک تصور غلط رایج در مورد طلا را از بین ببریم: این که طلا سود یا سود سهام پرداخت نمی کند، بنابراین سرمایه گذاری خوبی نیست. اما طلا قرار نیست این کار را انجام دهد، و این چیز خوبی است.
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

داشتن طلا 

داشتن طلا به این معنی است که نیازی نیست نگران گزارش های درآمد، تغییرات در پرداخت سود و بهره یا سهامداران ناراضی باشید.طلا یکی از معدود دارایی هایی است که آن عوامل وجود ندارد و آن را آزاد می کند تا کاری را که هزاران سال انجام داده است انجام دهد.
با یک اونس طلا می تواند امروز یک کت و شلوار خوب بخرد ،درست مانند صدها سال پیش و حتی هزاران سال پیش. زمان هایی وجود دارد که خرید طلا زیاد یا کمتر می شود ، اما همیشه به این تعادل بازگشته است. این سابقه با هیچ سرمایه گذاری دیگری قابل مقایسه نیست.

تاریخ طلا 

تاریخ چند هزار ساله، طلا را به سرمایه گذاری منحصر به فردی در دنیای مدرن تبدیل کرده است. این واقعیت که به عنوان یک ذخیره ارزش عمل می کند، امروز به همان اندازه قوی است که پادشاهان و دزدان دریایی آن را احتکار می کردند.
 بانک های مرکزی امروز و همچنین میلیون ها سرمایه گذار طلا را برای ذخایر خود خریداری می کنند. و از آنجایی که طلا عملاً تخریب ناپذیر است، از شما و وارثان شما بیشتر خواهد ماند.

به این یک نکته مهم باید دقت کرد : برای به دست آوردن تمام این مزایا، باید طلای فیزیکی بخرید . نه اشکال کاغذی مانند ETF یا قراردادهای آتی، بلکه شمش طلا، مانند سکه و شمش و غیزه …. این کار را انجام دهید و مزایای زیر متعلق به شماست.

 

11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

شماره 1: طلا پول است

طلا امروزه به عنوان ارز استفاده نمی شود، اما نقش آن به عنوان پول باعث برتری آن بر هر ارزی می شود. در واقع، طلا بیش از هر ارز دیگری در تاریخ پول بوده است. طلا برای حداقل 3000 سال ذخیره ارزش بوده است، در حالی که یکی از طولانی ترین ارزهای تاریخ، پوند بریتانیا، حدود 1200 سال قدمت دارد.
یکی از وعده های مهم پول این است که به عنوان یک ذخیره بلندمدت ارزش عمل کند.
مفهوم سرمایه گذاری: طلای فیزیکی یکی از ایده آل ترین اشکال برای حفظ بلندمدت ثروت است. همچنین برای وارثان شما ایده آل است زیرا از هر ارزی که ممکن است در آینده استفاده کنند دوام خواهد داشت.

شماره 2: طلا یک دارایی ملموس است

اگر طلای فیزیکی بخرید، می توانید آن را در دست بگیرید، کاری که با اکثر سرمایه گذاری های دیگر نمی توانید انجام دهید. طلای واقعی را نمی توان با آتش، آب یا حتی زمان از بین برد. و برخلاف سایر کالاها، طلا نیازی به تغذیه، کود یا نگهداری ندارد.
مزیت دیگر برای طلا بودن یک دارایی ملموس وجود دارد: نمی توان آن را هک کرد یا پاک کرد. برخلاف حساب‌های کارگزاری، حساب‌های بانکی و خدمات پرداخت مانند کارت‌های اعتباری، شمش طلا از دسترس هکرها و سارقان هویت خارج است.
در دنیای امروز، احتمالاً ایده خوبی است که بخشی از ثروت خود را خارج از فرم دیجیتال داشته باشید. اگر اینترنت در دسترس نباشد یا دنیای آنلاین شما از بین برود، آن عقاب‌های طلایی که دارید تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند. در واقع، در آن سناریو، آنها می توانند نجات دهنده باشند.
مفهوم سرمایه گذاری: طلای فیزیکی در معرض خطرات ناشی از دارایی های کاغذی نیست. نمی توان آن را هک کرد یا پاک کرد.

شماره 3: طلا هیچ ریسک طرف مقابل ندارد

اگر شمش طلا در دست دارید، برای کامل کردن آن نیازی به قرارداد کاغذی نیست. هیچ واسطه یا طرف دیگری برای انجام تعهدات قراردادی لازم نیست. به این دلیل که طلا تنها دارایی مالی است که به طور همزمان بدهی یک واحد دیگر نیست.
همچنین به این معنی است که طلا به صفر نمی رسد. در تاریخ بیش از 3000 ساله آن هرگز اتفاق نیفتاده است. این یک ویژگی قدرتمند است، طلا همیشه ارزش خواهد داشت. در صورت نیاز به ارز، همیشه می توانید آن را بفروشید.
مفهوم سرمایه گذاری: طلای فیزیکی نمی تواند ورشکست شود یا شکسته شود. شمش طلا هرگز تعهدات مکول نمی کند.

 

11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

شماره 4: طلا می تواند خصوصی و محرمانه باشد

در دنیای امروز در مورد چند دارایی می توان گفت؟ اگر کمی حریم خصوصی می خواهید، طلای فیزیکی یکی از معدود دارایی هایی است که می تواند آن را فراهم کند.
توجه داشته باشید که هنوز باید هرگونه سودی را در مالیات بر درآمد خود گزارش دهید. در اینجا دستورالعمل های اساسی در مورد گزارش و پرداخت مالیات بر طلا آمده است.
اگر می خواهید یک نوع ثروت خصوصی یا محرمانه داشته باشید، طلا یکی از معدود دارایی هایی است که می تواند این ثروت را ارائه دهد.
مفهوم سرمایه گذاری: اگر می خواهید یک نوع ثروت خصوصی یا محرمانه داشته باشید، طلا یکی از معدود دارایی هایی است که می تواند این ثروت را ارائه دهد.

شماره 5: طلا مایع و قابل حمل است

طلا همچنین ایده آل است زیرا فروش آن آسان است و می توان آن را در هر جایی که می روید در جیب خود حمل کرد.
طلا بسیار مایع است. تقریباً هر فروشنده شمش در جهان یک عقاب طلا را می شناسد و از شما می خرد. می توانید آن را به فروشگاه سکه محلی، یک مهمانی خصوصی یا یک فروشنده آنلاین بفروشید. همیشه می توان آن را به صورت نقدی فروخت یا با کالا معامله کرد.
این فرآیند اغلب سریعتر از فروش سهام در حساب کارگزاری شما است—معمولاً 3 روز کاری طول می کشد تا تسویه حساب شود تا پول نقد به حساب بانکی شما منتقل شود یا چک پست شود. و سایر کلکسیون‌ها، مانند آثار هنری، ممکن است زمان بیشتری برای فروش داشته باشند، پایگاه مشتریان کوچکی داشته باشند و احتمالاً مستلزم کمیسیون بزرگی هستند.
مفهوم سرمایه گذاری: طلا به راحتی قابل تبدیل به پول نقد است و می تواند در هر جایی همراه شما باشد.

شماره 6: ذخیره سازی طلا آسان است و با هزینه های نگهداری و حمل کم همراه است

یکی از سوالاتی که برای طلای فیزیکی مطرح می شود، هزینه نگهداری آن است. اما در حالی که فضای ذخیره سازی حرفه ای با هزینه همراه است. البته شما همیشه می توانید طلا را در خانه خود نیز مخفی کنید یا آن را حفظ کنید.
مفهوم سرمایه گذاری: ذخیره سازی طلا نگهداری کم، کم هزینه و نیاز به فضای ذخیره سازی کمی دارد.

طلا شماره 7 به دانش تخصصی نیاز ندارد

آیا می توانید یک الماس واقعی را تشخیص دهید؟ آیا می توانید به دو نقاشی نگاه کنید و بگویید ون گوگ جعلی کدام است؟ چه تمبرها، کارت های بیسبال، و قطعات مبلمان عتیقه ارزشمندتر از بقیه هستند؟
شمش طلا به هیچ یک از اینها نیاز ندارد. هیچ مهارت، آموزش یا تجهیزات خاصی لازم نیست.
شما می توانید سکه های طلای کمیاب بخرید، اما این دنیای کلکسیونرها است که بیشتر سرمایه گذاران باید از آن اجتناب کنند.
مفهوم سرمایه گذاری: برای خرید طلای فیزیکی به مهارت یا تخصص خاصی نیاز نیست.

 

11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

شماره 8: طلا می تواند در برابر سیاستمداران شرور محافظت کند

برای درک اینکه دولت‌ها گاهی اوقات زیاده‌روی می‌کنند، لازم نیست که یک مهره توطئه باشید. آنها می توانند حساب های بانکی را مسدود کنند، دستمزدها را تضعیف کنند و حتی وجوه را مصادره کنند. با افرادی که قربانی این اقدامات شده اند صحبت کنید و آنها به شما خواهند گفت که هیچ هشداری نداشته اند.
این ایده خوبی است که بخشی از ثروت خود را خارج از سیستم بانکی و همچنین خارج از حوزه قضایی خود نگه دارید. ذخیره سازی حرفه ای طلا راهی مناسب و ساده برای انجام این کار به شما ارائه می دهد .
مفهوم سرمایه گذاری: ذخیره سازی بین المللی طلا برای پیاده سازی ساده است و می تواند انعطاف پذیری مالی و گزینه های سرمایه گذاری را در خارج از کشور شما فراهم کند.

شماره 9: طلا سرمایه گذاری های بازار سهام شما را پوشش می دهد

سهام همبستگی منفی با طلا دارند .می بینید که به طور متوسط، زمانی که بازار سهام کاهش می یابد، طلا در طول تاریخ بیش از کاهش رشد داشته است. این همبستگی معکوس حتی زمانی که بازار سهام سقوط کرده است صادق است.
مفهوم سرمایه گذاری:  اگر دارایی می خواهید که با کاهش بیشتر دارایی های مالی افزایش یابد، طلا احتمالاً اغلب این کار را انجام می دهد. هرچه سهام رایج بیشتری داشته باشید، به طلای بیشتری نیاز دارید.

 

بیشتر بخوانید : کاربرد های طلا، نقش طلا در سلامتی انسان ،روش استخراج طلا

 

شماره 10: طلا در مواقع بحران از سرمایه گذاری شما محافظت می کند

یکی از قوی‌ترین مزایای طلا این است که می‌تواند از سرمایه‌گذاری‌های شما، حتی استاندارد زندگی شما ، در طول دوره‌های بحران اقتصادی، پولی یا ژئوپلیتیک محافظت کند. و بسته به ماهیت بحران، طلا می تواند از یک ابزار دفاعی به یک ماشین سود تهاجمی تبدیل شود.
مفهوم سرمایه‌گذاری:  در دنیایی که ریسک‌های بالا در جنبه‌های مختلف وجود دارد، طلا نسبت به هر سرمایه‌گذاری دیگری ریسک کمتر، ایمنی بیشتر و سود بیشتری را ارائه می‌کند.

شماره 11: طلا محافظت قوی تری نسبت به سایر فلزات گرانبها و ارزهای دیجیتال دارد

فلزات گرانبهای دیگری نیز وجود دارند، به این معنی که در پوسته زمین نادر هستند. اما بیش از 90 درصد استفاده از پلاتین و پالادیوم صنعتی است و حدود نیمی از نقره، به این معنی که سلامت اقتصادی بر تقاضای آنها تأثیر می گذارد.
مفهوم سرمایه‌گذاری:  در مقابل، طلا در درجه اول یک فلز پولی است. و این تفاوت بزرگی در حفظ ارزش آن در دوره‌های بحران ایجاد می‌کند.

 

11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

نتیجه کیری

1 طلا پول است طلای فیزیکی یکی از بهترین اشکال حفاظت از ثروت بلندمدت است. این برای وراث شما ایده آل است زیرا از هر ارزی که ممکن است در آینده استفاده کنند دوام خواهد داشت.
2 طلا یک دارایی ملموس است طلای فیزیکی در معرض خطرات ناشی از دارایی های کاغذی نیست. نمی توان آن را هک کرد یا پاک کرد.
3 طلا ریسک طرف مقابل ندارد طلای فیزیکی نمی تواند ورشکست شود یا شکسته شود. شمش طلا هرگز تعهدات یا تعهدات خود را نکول نمی کند.
4 طلا می تواند خصوصی و محرمانه باشد اگر می‌خواهید یک نوع ثروت خصوصی یا محرمانه داشته باشید، طلا یکی از معدود دارایی‌هایی است که می‌تواند ناشناس ماندن باشد.
5 طلا مایع و قابل حمل است طلا به راحتی قابل تبدیل به پول نقد است و می تواند در هر جایی همراه شما باشد.
6 ذخیره سازی آسان، هزینه حمل کم نگهداری طلا کم هزینه، کم هزینه و فضای کمی نیاز دارد.
7 طلا نیاز به دانش تخصصی ندارد برای خرید طلای فیزیکی به مهارت یا تخصص خاصی نیاز نیست.
8 طلا می تواند در برابر نفوذ دولت محافظت کند ذخیره سازی بین المللی طلا برای پیاده سازی ساده است و می تواند هم انعطاف مالی و هم گزینه های سرمایه گذاری در خارج از کشور شما را فراهم کند.
9 طلا بازار سهام را پوشش می دهد اگر می‌خواهید دارایی‌ای داشته باشید که با کاهش بیشتر دارایی‌های دیگر افزایش یابد، طلا احتمالاً اغلب این کار را انجام می‌دهد. هرچه سهام رایج بیشتری داشته باشید، به طلای بیشتری نیاز دارید.
10 طلا در برابر بحران محافظت می کند در دنیایی که ریسک‌های بالا در چندین جبهه وجود دارد، طلا نسبت به هر سرمایه‌گذاری دیگری ریسک کمتر، ایمنی بیشتر و سود بیشتری را ارائه می‌کند.
11 قوی تر از سایر PM ها و Cryptos نقره، پلاتین و پالادیوم در طول رکود و سقوط بازار سهام از لحاظ تاریخی عملکرد خوبی نداشته اند. طلا دارد. کریپتوها تاریخچه بسیار محدودی دارند، در حالی که طلا دارای سابقه طولانی و اثبات شده در زمان بحران است.
11 دلیل برای سرمایه گذاری در طلا فیزیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *