نقش طلا در سلامتی انسان

چرا  طلا و جواهرات می پوشیم؟

پاسخ های زیادی برای این سوال وجود دارد و هیچ اشتباهی وجود ندارد. در حالی که رایج ترین دلیل ممکن است بیان مد یا به عنوان گواهی وضعیت مالی یک فرد باشد.
دانستن اینکه برخی از موارد منحصر به فرد نیز وجود دارند شگفت زده خواهید شد. یکی از این دلایل مزایای سلامتی جواهرات طلا است. رنگ گرم و انرژی بخش طلا به خودی خود کافی است تا مردم باور کنند که دارای خواص درمانی فیزیکی و معنوی است.

اما چندین دلیل دیگر وجود دارد که این فلز گرانبها را برای سلامتی خود مفید بدانید.

نقش طلا درسلامتی انسان

طلا یکی از قدیمی ترین و مورد احترام ترین فلزات گرانبها در تاریخ جهان است ،که علاوه بر انواع کاربرد طلا  اعتقاد بر این است که خواص درمانی نیز دارد. بنابراین، جای تعجب نیست که این باور در طول هزاره های بسیاری به سمت پایین سفر کرده است تا خود را محکم در فرهنگ مدرن ما نیز جای دهد.

در زمان‌های قدیم اعتقاد بر این بود که طلای خالص ۲۴ عیار توانایی انتشار ارتعاشات آرام‌بخش برای آرامش بدن را دارد، در نتیجه رگ‌های خونی را شل می‌کند تا جریان خون بهبود یابد، نتیجه نهایی این است که بدن می‌تواند سریع‌تر بهبود یابد.

برای این اثر تونیک خاص طلا، انگشترهای طلا و سایر جواهرات طلا برای افراد میانسال بسیار مناسب است.
نقش طلا در سلامت انسان
نقش طلا در سلامت انسان

مزایای استفاده از جواهرات طلا برای سلامتی

آیا می دانستید بیش از 5000 سال پیش، کیمیاگران در اسکندریه دارویی از طلای مایع ساختند که به اعتقاد آنها می تواند به بدن انسان در مبارزه با بیماری ها و جوان ماندن کمک کند.

در واقع، طلا فقط یک افزودنی گرانبها به مجموعه جواهرات شما نیست. حتی می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

گردش خون را بهبود می بخشد

طلا به عنوان یک فلز “دوست قلب” شناخته شده است که گردش خون را در بدن شما بهبود می بخشد و بنابراین اطمینان حاصل می کند که هر قسمت از بدن شما اکسیژن زیادی دریافت می کند.

از این رو، در قدیم به زنان باردار توصیه می شد که برای بهبود گردش خون و سایر مایعات بدن در کودک و مادر، زیور آلات طلا را دورشکم خود بپوشند .

التیام زخم و کنترل عفونت

اعتقاد بر این است که اگر طلای خالص (24 عیار) را روی ناحیه عفونی یا دردناک قرار دهید، می تواند به بهبود زخم و کنترل عفونت کمک کند.

درمان مراقبت از پوست

آیا می دانستید که حتی کلئوپاترا، ملکه سابق مصر، گفته می شود که هر شب با ماسک طلا می خوابید؟ طلا ارتعاشات گرم و تسکین دهنده پوست را فراهم می کند و بنابراین به بدن شما کمک می کند تا سلول ها را بازسازی کند.

طلا در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و زیبایی استفاده می شود. همچنین برای درمان مشکلات پوستی مختلف مانند اگزما، عفونت های قارچی، بثورات پوستی، زخم ها، سوختگی های پوستی و غیره استفاده می شود.

دمای بدن را تنظیم می کند

استفاده از طلا به حفظ دمای بدن شما کمک می کند و در صورت لرز، گرگرفتگی و تعریق شبانه آن را بازیابی می کند.

به آرتریت (آرتروز)کمک می کند

آیا می دانستید پس از جنگ جهانی دوم از ترکیبی حاوی طلا برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده شده است؟ حتی در ونیز در دوران رنسانس، میزبان در یک گردهمایی اجتماعی پس از صرف غذا برای محافظت از آنها در برابر روماتیسم و البته برای به رخ کشیدن دارایی خود، بادام هایی با روکش طلا سرو می کرد.

اگر آرتریت دارید، طلا می تواند با بهبود گردش خون به کاهش درد اندام های شما کمک کند.

اعتیاد را درمان می کند

در 19 هفتم قرن، طلا به اعتیاد به الکل درمان استفاده شد. امروزه از طلا در داروسازی برای درمان اعتیاد به نیکوتین، مواد مخدر و کافئین استفاده می شود.

رشد سرطان را کنترل می کند

طلا می تواند به بدن در کنترل رشد سلول های سرطانی کمک کند. از این رو، به عنوان یک داروی جایگزین برای درمان انواع سرطان ها مانند سرطان پروستات و سرطان تخمدان استفاده می شود.

طلا همچنین به تشخیص زودهنگام سرطان کمک می کند . (CytImmune)، یک شرکت بیودارویی مستقر در ایالات متحده، روشی را برای تحویل مستقیم داروهای ضد سرطان با استفاده از نانوذرات طلا ایجاد کرده است.

شرکت دیگری به نام(Nanospectra)نانپوسته‌هایی ساخته است که سلول‌های سرطانی را با حرارت از بین می‌برند. نانوپوسته یا بهتر بگوییم پلاسمون نانوپوسته، نوعی نانوذرات کروی است که از یک هسته دی الکتریک تشکیل شده است که توسط یک پوسته فلزی نازک (معمولاً طلا) پوشانده شده است.

فناوری مراقبت های بهداشتی

آیا می‌دانستید که نانوذرات طلا نقش اساسی در میلیون‌ها آزمایش تشخیص سریع (RDT) که هر ساله در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند، ایفا می‌کنند؟ RDT
های حاوی نانوذرات طلا به تشخیص اینکه آیا فرد مبتلا به مالاریا است یا خیر کمک می کند.

اما نکته واقعا خارق العاده این است که طلا به تشخیص زودهنگام HIV/AIDS نیز کمک کرده است.

نقش طلا در سلامت انسان
نقش طلا در سلامت انسان

کلام آخر

همانطور که قبلا گفته شد، رنگ طلا به خودی خود چیزی است که مردم در مورد فواید سلامتی به آن سوگند یاد می کنند .درخشش نرم و زرد، انرژی گرمی تولید می‌کند که گفته می‌شود بافت‌های بدن را گشاد می‌کند و ناحیه مستقیمی که روی آن پوشیده شده را آرام می‌کند.

برخی بر این باورند که به همین دلیل است که پادشاهان و ملکه ها تاج های طلایی می گذاشتند که نوارهایی دور پیشانی و شقیقه هایشان می چرخی.
همین مفهوم زمانی که در مورد حلقه های طلا به کار می رود، به ویژه به عنوان چیزی مناسب برای دستان ما، که ما تمایل داریم در طول روز به شدت از آن استفاده کنیم.

اگر برای مدت طولانی از حلقه های طلا استفاده کنید، می توانند آرامش بخش باشد .

تحقیقات همچنین نشان داده است که تماس طلا با پوست در طول زمان توانسته علائم روماتیسم مفصلی را در تعدادی از بیماران کاهش دهد.

به دلیل اثر تسکین دهنده ارتعاشات طلا بر روی پوست، حتی می توان با استفاده از حلقه یا زنجیر طلا، گردش خون کلی را بهبود بخشید و متعاقباً جریان اکسیژن را به هر قسمت از بدن افزایش داد.

علاوه بر این، جواهرات طلا برای کمک به تنظیم دمای بدن و همچنین تقویت ایمنی شناخته شده اند.

شاید واضح ترین دلیل مطلوب برای آراستن خود با طلا وجواهرات ، انتقال درخشش فریبنده آن به چهره شماست، به طوری که چینی ها و مصری ها بر این باور بودند که طلا راز جوانی و درخشان شدن پوست است.

در واقع، حتی امروزه، بسیاری از متخصصان زیبایی از مزایای(درمان جوانسازی طلا) در بازگرداندن پوست صاف و کاهش خطوط ریز و چین و چروک استفاده می کنند.
مقالات مشابه:ساخت طلا با عناصر دیگر ،روش استخراج طلا ،چرا طلا اهمیت دارد
نقش طلا در سلامتی انسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.