شرف شمس

شرف شمس چیست؟

شرف شمس اسم سنگ نیست بلکه دعای یا نوشته مقدسی است که در روز 19 فروردین در ساعات خاصی با آداب ویژه روی سنگ عقیق زرد رنگ نوشته می‌شود. در واقع دعاهم نمی‌توان گفت بلکه نقشی رمزگونه یا حرز است.

شرف شمس دعایی است که بر روی عقیق زرد نوشته می شود در اصل «شرف» یک اصطلاح اختر شناسی است که به جهت موقعیت مکانی ستارگان در برخی از برج‌های فلکی و تشخیص میزان مبارک بودن یا نحس بودن روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اغلب از گذشته تا به حال قرار گرفتن هر ستاره در برج و درجه‌ای که شرف آن نامیده شود، نوعی از تأثیر را داشته و همچنین قرار گرفتن در درجه‌ای متفاوت که درجه هبوط آن ستاره باشد نیز دارای تأثیر متفاوتی می‌دانند و نقل شده است شرف شمس زمانی است که خورشید در درجه ۱۹ حمل قرار گیرد. که باعث وسعت رزق، کارآمدی روزگار و برکت و باعث ایمنی از بلا و اجابت دعا و برآورده شدن حاجات می شود.

معنی شرف شمس

زمان نوشتن دعای شرف شمس

نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه‌ای داشته است. روزی که خورشید 19 درجه در برج حمل (فروردین) باشد. آن‌ها می‌گویند این روز خاص بنا به محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و پر برکت است و البته در ساعت‌های خاصی در این روز، بهترین موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.

در عامیانه می‌گویند بین ساعت 11 قبل از ظهر تا ساعت 11 شب که این ساعت را منجمان درست نمی‌دان و در هرسال متفاوت است، معیار منجمان قوس خورشیدی یعنی چرخش کل کره زمین است برای همین هرسال در ساعات متفاوتی است.

دعای شرف شمس را باید روی عقیق زرد رنگ حکاکی کرد و چنانچه این سنگ عقیق زرد در دسترس نبود، می‌توان متن دعای را بر روی یک تکه طلا زرد یا کاغذ که با رنگ زرد نوشت یا کاغذی زرد رنگ نیز می شود نوشت هرچند که توصیه اکید بر حکاکی روی عقیق زرد است.

بعد از آن دعای منسوب به حضرت علی (ع) را می‌خوانند و می‌نویسند، بعد از نوشتن در پایین آن دعا حاجتشان اضافه می‌کنند و سپس لای قرآن قرار می‌دهند

در دعای شرف شمس پنج اسم اعظم خداوند به روش مخصوصی به صورت رمز نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هرکسی نیست. شخص نویسنده این اسامی باید فرد آگاه، با ایمان و پاکی باشد و بتواند اصول نوشتن دعای را رعایت کند.

معنی این حرز

حرز شرف شمس بهتر است روی عقیق زرد حکاکی می‌شود، این حرز شامل پنج اسم اعظم خداوند است که این کلمات مبارکه را «الله؛ جمیل؛ رحمان؛ مؤمن؛ نور» گفته شده و به جای نقش این کلمات، در حکاکی از حروف رمزگونه استفاده می شود. نقش دعای شرف شمس ۱۳ حرف دارد ۴ حرف از تورات، ۴ حرف از انجیل و ۵ حرف از قرآن کریم گرفته شده است.

شکل ستاره پنج پر – سه خط عمود و خط روی آن – حرفی مشابهمیم – نردبان سه پله‌ای – چهار خط عمود – حرف ه دو چشم – حرف واو وارونه به صورت ممتد روی تمام حروف حکاکی شده

متن دعای شرف شمس

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه آلتی هی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

 

خواص شرف شمس بروی عقیق زرد

خواص نگین عقیق، گردنبند، انگشتر، دستبند، نیم ست که با دعای مقدس مزین شده اعم از:

۱- جلوگیری از فقر که از مهم‌ترین خواص حرز شرف شمس است

۲- دفع از بدی‌ها، حفظ و حفاظت جان و اموال

۳- وسعت رزق حرز شرف شمس باعث افزایش رزق و روزی می‌شود

۴- دفع چشم زخم

۵- برآورده شدن حاجات و آرزوها و گشایش امور

۶ -دفع بیماری‌ها

۷- درمان عمومی بدن و روح مخصوصاً افزایش هاله نورانی اطراف بدن

۸- ایمنی از بلایا و گزند جانوران و دشمنان

۹-سبب بزرگی و عزت و مقام

۱۰- استفاده از عقیق زرد سبب پاک کردن و تصفیه سیستم گوارش می شود و بر هضم و جذب مواد غذایی

۱۱- همچنین برگردش خون در بدن، چاکرای ۳، همراه داشتن دعا شرف و شمس در غدد پانکراس و لوزالمعده تأثیر بسیار زیادی دارد.

اما به جز این، سنگ عقیق هم خواصی دارد که در روایت دینی همراه داشتن آن توصیه شده است.

شرف شمس

نکاتی که برای نوشتن دعای شرف شمس که باید رعایت کرد؟

حکاکی یا نوشتن دعای شرف شمس کار هرکسی و کار ساده‌ای نیست که را انجام دهد. شخصی که دعای را حکاکی می‌کند، باید انسان معتقدی با وضو باشد و پاک باشد و نکات زیر را آموخته باشد و عمل کند.

نکاتی که در هنگام نوشتن دعای شرف شمس باید رعایت شود عبارت‌اند از:

۱-خطوط باید یک بار باشد، هیچ خطی دو بار کشیده نشود.

۲-سوراخ‌های ستاره و میم و ها و واو به هم متصل نشود.

۳-خطوط ابتدا و انتهای ستاره یکدیگر را قطع نکنند.

۴-اندازه الف‌ها در این دعا باید یکسان باشد

۵- واو آخر روی تمام نقش را بپوشاند..

۶- اگر این دعا بروی کاغذ نوشته می‌شوند با گلاب و زعفران نوشته شوند. و آن را باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبهٔ سال در آب جاری و روان بیندازید.

خرید انگشتر شرف شمس از کجا انجام شود؟

همانطور که بیان شد این حرز دارای آداب اختصاصی و زمان نوشتن خاصی هست که حتماً بایستی رعایت شود در غیر این صورت امکان بهره‌مندی از خواص آن وجود ندارد. بنابراین جهت خرید انگشتر شرف شمس حتماً به فروشگاه‌های معتبر مراجعه و از اشخاص معتبر خرید نمایید.

همانطور که می‌دانید، برای سنگ عقیق خواص و فواید بسیاری در اسناد و کتب مذهبی و علمی بیان شده است.

از آنجایی که به همراه داشتن سنگ عقیق بسیار توصیه شده است، لذا دعای شرف شمس را بر روی سنگ عقیق زرد حکاکی می‌کنند.

با این کار، شخص استفاده کننده هم از خواص سنگ عقیق بهره متد می‌شود و هم خواص شرف شمس را استفاده می‌برد. استفاده از سنگ عقیق زرد در حقیقت بهترین و آسان‌ترین راه استفاده از شرف شمس به شکل انگشتر یا گردنبند و… است..

سفارش شرف شمس

کلام آخر

مادر این مقاله سعی کردیم به برخی از نکاتی که باید در خرید و زمان نوشتن حرز شرف شمس دقت داشت اشاره کنیم و اینکه برای خرید این سنگ زینتی اصل باید از فروشگاه های معتبر خرید کرد. شرف شمس علاوه بر تقدس نوشته آن و نگین سنگ عقیق آن، درون خود عناصری دارد که بر زیبایی و ارسال فرکانس و انرژی خاصی بنام کاسا انرژی بر جذابیت آن می‌افزاید.

 

شرف شمس