دوره میناکاری طلا و جواهر

دوره میناکاری طلا و جواهر :میناکاری روی طلا هنر جذابی است که برای دوستداران مد بسیار مهم است. از این گذشته، با کمک آن می توانید رنگ ها و طرح های خاص طلایی معمولی را ببخشید و همچنین جذابیت آن را افزایش دهید.

tel:09123637383
09123637383

به طور کلی استفاده از طلای میناکاری شده برای مواقعی مناسب است که می خواهید ظاهری خاص داشته باشید و نیاز به اکسسوری های خاصی دارید. البته در هنگام خرید چنین جواهراتی بسیار مهم است که نیازهای اولیه خود را بشناسید و بدانید دقیقاً چه می خواهید و برای چه کاری از آن استفاده خواهید کرد. زیرا ممکن است این جواهرات به خوبی خود را حفظ کنند، اما به دلیل اینکه سطح آنها شیشه ای شده است. خیلی سریع خراشیده می شوند.

دوره میناکاری طلا و جواهر

دوره مینا کاری طلا وجواهر
دوره مینا کاری طلا وجواهر

دوره میناکاری طلا و جواهرات یکی از دوره های آموزشی طلا و جواهرات است که به آموزش نقاشی و تزئین فلزات گرانبها مانند طلا، نقره، مس و … می پردازد. با توجه به افزایش خرید طلا و جواهرات میناکاری و محبوبیت آن در بین اهالی این رشته بازار کار خوبی دارد. بنابراین آموزش میناکاری طلا و جواهرات می تواند شما را برای پذیرش شغلی پردرآمد در ایران و سایر کشورها آماده کند.

میناکاری زیورآلات به دقت بالایی نیاز دارد، بنابراین گذراندن دوره میناکاری در آموزشگاه های معتبر و مجهز بسیار مهم است. آموزشگاه فتاحی یکی از بهترین آموزشگاه های برگزاری دوره های میناکاری طلا و جواهرات در تهران  و کرج می باشد. دوره میناکاری در این آموزشگاه زیر نظر استادان حرفه ای برگزار می شود و هر آنچه را که برای شروع کار در بازار کار نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد. با شرکت در این دوره علاوه بر فراگیری مهارت های این حرفه، مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی نیز کسب خواهید کرد.

آموزش آبکاری، آموزش ریخته گری، آموزش طراحی جواهرات، آموزش تعمیر زیورآلات از دیگر دوره های آموزشی برگزار شده در این آموزشگاه در این زمینه می باشد.

سرفصل های آموزش میناکاری طلا و جواهر در آموزشگاه فتاحی

 •  آشنایی با تاریخچه میناکاری طلا و جواهر
 •  آشنایی با تعریف میناکاری طلا و جواهر
 • آشنایی با اصول میناکاری طلا و جواهر
 • آشنایی با فلزات قیمتی و نیمه قیمتی
 • معرفی تکنیک های مینا کاری
 •  آموزش نحوه آماده سازی فلز برای میناکاری
 •  آموزش نحوه طراحی طلا و جواهر
 • آموزش نحوه اکسیدزایی طلا و جواهر
 • آموزش چربی زدایی طلا و جواهر
 • آموزش نحوه گذاشتن رنگ
 •  آموزش رنگ گذاری چند مرحله ای
 • آموزش چگونگی پخت در کوره
 •  آموزش پرداخت کاری
 • آموزش سمباده زنی طلا و جواهر
 •  آموزش میناکاری گرم طلا و جواهر
 • آموزش میناکاری سرد طلا و جواهر
 • آموزش روش های تهیه رنگ در میناکاری
 • آموزش پرداخت کاری طلا و جواهر

پیش نیاز دوره میناکاری طلا و جواهر

برای شرکت در دوره میناکاری جواهرات هیچ پیش نیازی وجود ندارد. شما می توانید به راحتی و بدون هیچ مانعی در دوره میناکاری طلا و جواهر شرکت کنید. به یاد داشته باشید که اگر به دنبال یک آموزشگاه میناکاری طلا و جواهرات خوب هستید، برای شروع دوره آموزش میناکاری طلا و جواهرات ابتدا به اطلاعات اولیه در مورد آن آموزشگاه نیاز خواهید داشت.

دوره های دیگر :دوره طلا وجواهر سازی ،مخراجکاری،قلم زنی

 

هنر میناکاری چگونه انجام می شود؟

میناکاری در اصل هنری می باشد که در آن اغلب با قلم سفید طرح‌های مختلفی بر روی ظروف مسی، نقره‌ای و طلایی نقش می‌شود.
میناکاری که با نام‌های میناگری یا میناسازی نیز شناخته می‌شود، هنری است با قدمتی حدود 5000 سال و یکی از صنایع دستی به شمار می‌رود. جالب است که این هنر از ایران به سایر کشورهای جهان آورده شده و میناسازان بیزانسی آن را از هنرمندان ایرانی در دوره ساسانیان آموخته اند.

تاریخچه مینا کاری در ایران 

دوره مینا کاری طلا وجواهر
دوره مینا کاری طلا وجواهر

تاریخچه این هنر در ایران به دوره هخامنشیان می رسد. بر اساس اسناد تاریخی، هنر میناکاری در دوره ساسانیان دوران شکوفایی خود را داشته است.
این هنر عمدتاً روی مس انجام می شود اما می توان آن را روی طلا، نقره و سرامیک نیز انجام داد. زیرا طلا و نقره تنها فلزاتی هستند که در ارتباط با مینای دندان اکسید نمی شوند. به همین دلیل می توان هر طرحی را روی آنها پیاده سازی کرد.
محصولات میناکاری شده در بسیاری از نقاط ایران تولید می شود. اما اصفهان قطب تولید میناکاری ایران به شمار می رود و میزبان اساتید برجسته ای در این زمینه است.

میناکاری روی طلا و نقره

میناکاری روی طلا و نقره اگر بدرستی انجام گردد سبب می شود که ارزش بیشتری پیدا کرده و به یک اثر هنری تبدیل شود. ظروف زیبای طلا از گذشته وجود دارد که بر روی آن هنر میناکاری انجام شده و هم اکنون در موزه های خارج از کشور نیز نگهداری می شوند. امروزه طلای میناکاری شده در اختیار عموم مردم قرار دارد.

زمانی که شما یک اثر میناکاری روی سطوح طلا و جواهر را مشاهده میبینید ، در زیبایی آن غرق می شوید و بدون شک در مقایسه با سایر مدل های طلا و جواهر که بدون هیچ طرح و نقشی، قالب‌گیری شده‌اند، شما ترجیح می دهید میناکاری روی طلا رابخرید. اگرچه این شاهکار هنری خیلی مورد توجه بازار طلا و جواهرات قرار گرفته است، اما خیلی از مشتریان هنوز هم این اثر را به خوبی نمی‌شناسند . از مدل های متنوع آن آگاه نیستند، بنابراین تصمیم داریم این مطلب را به صورت کلی درباره هنر میناکاری روی سطوح طلا صحبت کنیم.

مهم ترين جواهرات ميناكاري روي طلا

ميناكاري روي طلا در جواهرات بسیاری شکل میگیرد مثل دستبند، گردن بند، گوشواره، انگشتر اين هنر روي آن ها انجام مي شود. شما مي توانيد با آثار ميناكاري روي طلا را با لباس هاي خود ست كنيد. در كل مي توان گفت كه هر نوع طلايي را مي توان روي آن ميناكاري روي طلا انجام داد.

نحوه ميناكاري روي طلا

دوره مینا کاری طلا وجواهر
دوره مینا کاری طلا وجواهر

طلای میناکاری شده به علت تفاوت آن با دیگر طلاها در دنیای فشن و جواهرات، از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است.
این نوع طلاها خاص بوده و از طلاهای ارزان تا گران قیمت را می‌توان میناکاری کرد.هنرمندان و اساتید میناکاری برای خلق این نوع آثار، زمان بسیاری را صرف می‌کنند تا بتوانند آثار گرانبهایی را خلق کنند.

محصول میناکاری روی طلا هر چقدر که حرارت بیشتری ببیند به همان اندازه دوام بیشتری پیدا می‌کند و رنگ آن مدت زمان بیشتری باقی می‌ماند.
اصول و مراحل میناکاری روی طلا مثل میناکاری روی نقره و مس است و نیاز است که با دقت و تخصص انجام شود تا بتواند تاثیرگذار باشد و مشتریان بیشتری را جذب کند.

میناکاری سرد روی طلا

برای میناکاری سرد سرعت زیادی همراه با دقت نیاز است. به همین علت هر کسی از عهده‌ی انجام آن بر نمی‌آید. در این نوع میناکاری شاید رنگ کردن یک جفت گوشواره ساده تا یک روز کامل هم به طول بینجامد. چون تقارن و یک رنگ بودن گوشواره‌ها خیلی واجب است و دقت بسیاری می‌طلبد.

انواع میناکاری روی طلا

به طور کلی مینا کاری به روش های زیر برای به دست آوردن رنگ های مختلف عمل می کند:

1- برای ساختن رنگ قرمز، طلای محلول را با براکس و کربنات سدیم مخلوط می کنند.
2- برای آوردن رنگ سبز از مس برای افزودن کرومات سرب استفاده می شود.
3- برای تولید رنگ های زرد از ترکیبات آهن، مواد مضر و قلع استفاده می شود.
4-تشخیص قلع به طور کامل برای شفافیت لعاب استفاده می شود.

درآمد حاصل از میناکاری طلا و جواهرات

اگر قصد ورود به دنیای طلاسازی و دوره میناکاری جواهرات را دارید، به احتمال بسیار زیاد دانستن درآمد دوره میناکاری جواهرات برای شما اهمیت بالایی دارد.

عوامل مختلفی می توانند بر درآمد طلافروشان تأثیر بگذارند. به عنوان مثال درآمد یک طلافروش در تهران  و کرج قطعا از درآمد یک فرد با همان تخصص در یک شهر کم جمعیت بیشتر خواهد بود.

فاکتورهای زیادی روی دستمزد طلافروش تاثیر می گذارد. هر چه بیشتر در زمینه میناکاری تخصص داشته باشید، به عنوان یک طلاساز یا میناکار حرفه ای درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

البته نباید فراموش کرد که با توجه به جمعیت بیشتر، درآمد طلا سازییا میناکاری در تهران به عنوان پایتخت ایران همیشه بیشتر از سایر شهرها خواهد بود.

نکاتی که قبل از خرید طلای میناکاری شده باید بدانید؟

 1. اگر قصد خرید طلای میناکاری را دارید مشخص کنید که چه بودجه مالی برای این کار در نظر گرفته اید و همچنین طلایی که می خواهید بخرید مهم است. قیمت انگشتر میناکاری شده با قیمت سرویس نیم ست یا سرویس کامل یا سرویس مینای طلای کامل تفاوت دارد.
 2. وجه داشته باشید که کوچک یا بزرگ بودن طلا و جواهرات میناکاری شده، معیار ارزش هنر میناکاری نیست. قیمت این زیورآلات بر اساس قیمت روز طلا محاسبه می شود و هزینه طراحی و ساخت در ارزش هنر میناکاری به کار رفته در آن لحاظ می شود.
 3. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای هماهنگی با لباس خود این مینا را روی طلا خریداری می کنید، حتما به ترکیب رنگ طلا و جواهرات میناکاری شده دقت کنید.
 4.  اگر در خرید مینا روی سطوح طلا بی تجربه هستید، توصیه می کنیم با چند فروشنده مجرب صحبت کنید.
دوره مینا کاری طلا وجواهر
دوره مینا کاری طلا وجواهر

 

دوره مینا کاری طلا و جواهر در آموزشگاه فتاحی

آموزشگاه طلاسازی فتاحی با بکارگیری اساتید مجرب از جمله نفر چهارم جهان درمسابقات طلا و جواهرسازی و از اساتیدی که خود افتخار آفرین در رشته طلا و جواهر سازی هستند، استفاده می شود. تا علاوه بر تدریس دوره های مختلف ساخت طلا، قلقها ،فوت و فن های این رشته نیز آموزش داده شود. آموزشگاه های حرفه ای و معتبر طلا سازی در تهران و کرج در تمامی دوره های مینا کاری طلا و جواهر آماده ثبت نام و برگزاری کلاس های عملی و ارائه ی مدرک بین المللی و فنی حرفه ای می باشد .

 • آموزش مینا کاری طلا و جواهر در تهران

 • آموزش مینا کاری طلا و جواهر در کرج

مزایای شرکت در کلاس های مینا کاری طلا و جواهر آموزشگاه فتاحی

 1. شرایط ادامه تحصیل برای دریافت دیپلم رسمی
 2. ارتقاء شغلی
 3. اخذ مدرک فنی حرفه ای دوره های طلا و جواهر در سطح بین المللی
 4. پشتیانی و حمایت از کارآموزان پس از اتمام دوره ها
 5. جذب سریع و راحت در شرکت ها
 6. معرفی  کار به هنرجویان
 7. دریافت کارت مربیگری و تدریس در آموزشگاه ها
 8. ارائه ی مدرک برای دریافت پروانه كسب کار
 9. امکان تکرار دوره های آموزشی در صورت عدم یادگیری به صورت نیم بها

حرف آخر

آموزشگاه طلا سازی فتاحی با تجربه بالا در زمینه آموزش مینا کاری ، فروشندگی ، طراح طلا وجواهر سازی ، ریخته گری وآبکاری ، تراش جواهرات و….. برای اطلاع از دوره ها و مشاوره یا شماره ما تماس بگیرید .

شما میتوانید برای یاد گرفتن میناکاری روی جواهرات با ما تماس بگیرید .جهت گرفتن مشاوره رایگان اگر این آموشگاه مد نظر شما بود خود را ثبت نام کنید .

نلفن تماس :

تهران :09123637383 – 02166480490

کرج :02632222268 – 02632400324

 

دوره میناکاری طلا و جواهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *