دوره آموزش طراحی

دوره طراحی طلا و جواهر یکی از مراحل اصلی کار هنرجویان علاقمند به رشته طلا سازی است و شامل طراحی طلا با دست و همچنین طراحی با نرم افزار ماتریکس می باشد.

tel:09123637383
09123637383

دوره طراحی طلا و جواهر

طراحی طلا و جواهر از زمانهای دور در واقع از موقع کشف  سنگ های قیمتی و فلزات گران بها مثل طلا و نقره طرفداران بسیاری داشته و هر روز به محبوبیت این رشته افزوده می شود .برای شروع این شغل پر درآمد دو نکته ساده نیاز است ، یک آموزش و دو ایده . اگر دوره طراحی طلا و جواهر به صورت اصولی و حرفه ای شروع  شود، شخص دارای آینده ای روشن خواهد بود.

آموزشگاه طلا فتاحی با برگزاری کلاس طراحی طلاو جواهرات همراه با ارائه ی مدرک فنی حرفه ای طراحی طلا و جواهر به کارآموزان، جدیدترین متدها را آموزش می دهد. دوره آموزشی طراحی طلا وجواهرات به دو صورت انجام می شود:

الف . طراحی طلا وجواهر با دست

طراحی طلا و جواهر با دست یکی از شیوه های کلاسیک و پرکاربرد که به عنوان یک سرگرمی در کنار منبع درآمدی که می تواند داشته باشد، به شمار می آید. در واقع شما در هنگام کار باقلم و کاغذ استعداد و خلاقیت خود را شکوفا می کنید و هر آنچه در تخیلات و ذهن شما در زمینه طلا سازی و طراحی آن را می توانید بر روی کاغذ پیاده کنید.

دوره طراحی طلا وجواهر
دوره طراحی طلا وجواهر

ابزار طراحی طلا و جواهر با دست

شما برای شروع طراحی،وسایل بسیار ساده‌ و کم هزینه نیاز دارید. استفاده از یک مداد برای طراحی و یک برگه سفید برای انجام کار طراحی کافی است و دیگر هیچ!توجه داشته باشید در کنار این دو شما با هنر خلاق ذهن خود و ابتکار خلاقیت، باید دانش طراحی طلا و اصول آن را بدانید تا کار خود را تکمیل کنید. آموزشگاه طراحی طلاوجواهر فتاحی با کلاس های آموزش طراحی طلا با دست قصد دارد تا هنر جو هرچه سریعتر وارد بازار کار در این حرفه شود.

دوره طراحی طلا و جواهر با دست

در آموزش طراحی طلا و جواهر با دست مباحث به صورت عملی از مبتدی تا پیشرفته مطرح می شود. تکنیک های ساخت طلا و طراحی که باید رعایت شود تا طرح کشیده شده، قابلیت ساخت و اجرا داشته باشد . همچنین ایده پردازی و آناتومی بدن ، خلاقیت و رنگ شناسی آموزش داده می شود.

 • مبانی طراحی سنگ های قیمتی و انواع جواهرات
 • خلاقیت و ایده پردازی
 • یادگیری اصول فرمها
 • مبانی اسکیچ زنی
 • آموزش سایه زنی فلزات
 • اصول روش رسم آویز با فرمهای اصلی
 • روش رسم گوشوار و دست به صورت استاندارد
 • آموزش رسم انواع قفل ها
 • رسم انواع تراش سنگ ها ( فست)
 • یادگیری و اجرا و رنگ آمیزی ( راندو ) با آبرنگ
 • روش طراحی انگشتر در پرسپکتیو با جدید ترین روش ها
 • مبانی ترسیم سه نما در طراحی جواهرات
 • ایده پردازی برای طراحی یک سرویس کامل طلا
 • اصول ارائه ی یک پرتفلیو کامل ( ژوژمان)
دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات
دوره آموزشی طراحی طلا و جواهر

مهم ترین مرحله در طراحی دستی طلا

امروزه طلای کار شده با دست طرفداران خیلی زیادی دارد ،چرا که اکثرمشتریان طرح های خاص ومنحصر بفرد  را خواهانند.

دو مرحله مهم در طراحی جواهرات، برش و چیدمان است .طراح باید کاملا حرفه ای عمل کند .

مرحله برش طلا

مرحله برش برای حذف تکه های شکسته و نامناسب از قطعات اصلی جواهرات انجام می شود. پس ازاتمام  این مرحله طراح باید سنگ را با استفاده از یک سطح محکم، صاف و یکدست می نماید و لبه های تیز را صیقلی می کند.

دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات
دوره طراحی طلا و جواهرات

مرحله چیدمان جواهر

بعد از این مرحله جواهر برش داده شده روی فلز قرار می گیرد.باتوجه به تمایل طراح، این مرحله یا توسط دستگاه انجام می شود یا با استفاده از ابزار مخصوص به صورت دستی چیدمان می شود.

انواع جواهرات طراحی شده با دست

در دوره طراحی طلا با دست می توان انواع مختلفی از طلا و جواهر وگوهر قیمتی با استفاده از ذوق و استعداد شما ایجاد شود از جمله:

 • گردنبند طلا
 • حلقه طلا
 • گوشواره طلا
 • دستبد طلا
 • حلقه ی پیرسینگ طلا
 • انگشتر طلا

محل کار طراحان جواهر کجاست؟

اغلب طراحان و علاقمندان این رشته به صورت شخصی فعالیت می کنند و یا می توانند در فروشگاه ها، کارگاه تولیدی و تعمیرات طلا مشغول به کار باشند. پشت میز کار خود می نشینند و بعد ازاتمام  طراحی با ابزار چکش، لیزر و مواد شیمیایی مشغول می شوند.فروش جواهرات دست ساز در مغازه و نمایشگاه هنرهای دستی بسیار رونق دارد. شما میتوانید با استفاده از فروش آنلاین به کسب درآمد بپردازید.

ب .دوره طراحی جواهرات با کامپیوتر

با رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی، طراحی جواهرات با نرم افزار های سه بعدی و نرم افزار های طراحی جواهرات با کمترین زمان ممکن و دقت بسیار بالا انجام می شود. می توان قبل از ساخت جواهر با مدل سه بعدی تمام ویژگی ها و سنگ هایی که در طراحی آن به کار برده می شود، ملاحظه شود و از وزن طلا و آلیاژی که قرار است، در ساخت جواهر از آن استفاده شود، مطلع شد.

دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات
دوره طراحی طلا و جواهر

بازار کار طراحی طلا و جواهر با نرم افزار

در سال‌های اخیر با رشد و پیشرفت تکنولوژی و خروج از سبک سنتی و دستی، سبب ایجاد بازار کار خوبی برای کسانی که آشنایی با نرم‌افزار طراحی دارند شده است. امروزه ایران با عنایت به سنت و فرهنگ حاکم بر کشور، یکی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان طلا و جواهر در دنیا است .طبق آمار جهانی اغلب جزو ۵ کشور اول دنیا در استفاده طلا و جواهر می‌باشد.

تقریباً بیشتر از ۷۰ درصد تولید طلا و جواهر در کشور به روش سنتی انجام می‌شود که به علت زمان بر و پر هزینه بودن این شیوه، تولید کنندگان و سازندگان سنتی طلا و جواهرات علاقه و تمایل بیشتری برای کاربرد نرم افزارهای جدید و پیشرفته پیدا می‌کنند. در خارج از کشور طراحی طلا و جواهرات با استفاده از نرم‌افزار قدمت بیشتر و بازار کارآمد فعال‌تری دارد .

کشورهای شرق آسیا با داشتن این تخصص از موقعیت کاری بسیاری بالایی برخوردار می باشند. همچنین در کشورهای اروپایی و آمریکایی هم به علت برخورداری از تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته در زمینه ساخت طلا و جواهر و طراحی آن ، بازار کار جهت جذب نیروی طراح بسیار بالاست.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت سرعت کار و همچنین کم هزینه‌تر شدن بهای تمام شده محصولات، تولیدکنندگان به کاربرد از نرم افزارهای طراحی مانند راینو و ماتریکس روی آورده اند. به همین جهت متخصصین در این زمینه بازار بسیار پرطرفداری در کشور به دست آورده اند.

دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات
دوره طراحی طلا و جواهر

کاربرد نرم افزارهای طراحی طلا

نرم افزارهایی مانند ماتریکس خصوصیاتی دارند که سبب رونق هر چه بیشتر آن‌ها شده است. مانند: سرعت و دقت بیشتر در طراحی، کاهش خطا، کیفیت بالای قالب و امکان ساخت قالب‌های پیچیده و خاص. با توجه به ویژگی‌های این نرم‌افزار کمیت و کیفیت محصولات صنعتی بسیار افزایش پیدا کرده‌اند و تاثیر بسزایی در رونق بازار طلا و جواهر گذاشته است. همچنین باعث شده است که افراد سریعتر و حرفه‌ای‌تر در مقایسه با روش‌های سنتی وارد بازار کار جواهرات شوند.

مزیت طراحی جواهرات با نرم افزار های کامپیوتری

 1. دقت و سرعت بالای نرم افزار ها
 2.  رفع محدودیت ها ی طراحی با روش سنتی
 3.  امکان کاهش حجم کار
 4. امکان تعیین کردن تعداد و وزن سنگهای مصرفی قبل از ساخت و در نهایت محاسبه سریع تر قیمت
 5. طراحی با نرم افزار های ماتریکس و راینو گلد این امکان را میدهد تا مدل سه بعدی اولیه را قبل از ساخت مشاهده کرده . تغییراتی را به لحاظ شکل , سایز , رنگ و متریال را ایجاد کرد.
 6. قیمت پایین ابزار و تجهیزات لمورد نیاز جهت طراحی با رایانه در مقایسه با روشهای سنتی
 7. افزایش سرعت , دقت و ظرافت در طراحی و رفع محدودیتهای طراحی طلا وجواهر با دست .

مخاطبان دوره آموزش طراحی طلا و جواهر چه کسانی هستند ؟

در این زمینه کلیه ی فارغ التحصیلان و دانشجویان طراحی صنعتی ، طراحی لباس ، مد ، هنر ، هنرهای تجسمی ، معماری ، نقاشی ، گرافیک ، صنایع دستی ، قالیبافی و تمامی افرادی که به واسطه داشتن طبع هنری و دید خلاقانه علاقمند به دوره طراحی طلا و جواهر می باشند .

دوره طراحی طلا و جواهر در آموزشگاه فتاحی

آموزشگاه طلاسازی فتاحی در تهران با بکارگیری اساتید مجرب از جمله نفر چهارم جهان درمسابقات طلا و جواهرسازی و از اساتیدی که خود افتخار آفرین در رشته طلا و جواهر سازی هستند، استفاده می شود. تا علاوه بر تدریس طراحی طلا، قلقها ،فوت و فن های این رشته نیز آموزش داده شود. آموزشگاه های حرفه ای و معتبر در تهران و کرج در تمامی دوره های طراحی طلا و جواهر آماده ثبت نام و برگزاری کلاس های عملی می باشد.

 • آموزش طراحی طلا و جواهر در تهران

 • آموزش طراحی طلا و جواهر در کرج

مزایای شرکت در دوره طراحی طلا و جواهر

دوره آموزش این رشته یک دوره آموزش جامع جهت تسلط کامل برآن است . با یادگیری اصولی می توانید و با در دست داشتن مدارک معتبر وارد بازار کار طراحی طلا و جواهر شوید و در داخل یا خارج از کشور فعالیت کنید .

 1. شرایط ادامه تحصیل برای دریافت دیپلم رسمی
 2. ارتقاء شغلی
 3. اخذ مدرک فنی حرفه ای طراحی طلا و جواهر در سطح بین المللی
 4. پشتیانی و حمایت از کارآموزان پس از اتمام دوره ها
 5. جذب سریع و راحت در شرکت ها
 6. معرفی  کار به هنرجویان
 7. دریافت کارت مربیگری و تدریس در آموزشگاه ها
 8. ارائه ی مدرک برای دریافت پروانه كسب کار
 9. امکان تکرار دوره های آموزشی در صورت عدم یادگیری به صورت نیم بها

سخن آخر

امروزه شغل جواهر سازی در تمامی دوره های آن بسیار پرکاربرد و یکی از مشاغل مهم کسب درآمد می باشد.طراحی طلا چه به صورت دستی و چه به صورت نرم افزار هر کدام علاقمندان خاص خود را دارد که با توجه به سلیقه و هنر و فکر خلاق کارآموز انتخاب میشود.

آموزشگاه طلا سازی فتاحی با تجربه بالا در زمینه آموزش تعمیرات طلا و جواهر،مینا کاری ، فروشندگی ، طراح طلا و جواهر سازی ، ریخته گری وآبکاری ، تراش جواهرات و….. برای اطلاع از دوره ها و مشاوره و ثبت نام با ما تماس بگیرید .

تلفن تماس :

تهران :09123637383 – 02166480490

کرج :02632222268 – 02632400324

دوره طراحی طلا و جواهر