نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب: بهترین نکات تخصصی، چگونه اندازه گردنبند مناسب را انتخاب کنیم؟ در انتخاب گردنبند همه به سراغ استایل، نوع سنگ و نکاتی از این دست می روند.

شما باید چیزی داشته باشید که عالی به نظر برسد و متناسب با سبک شما باشد.

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

حال که اکنون میدانید ظاهر گردنبند چگونه باشد، زمان انتخاب طول (و عرض) مناسب گردنبند است. برای طول گردنبند استانداردی وجود ندارد، اما طول گردنبندهای مختلفی وجود دارد. چیزی که ممکن است ندانید این است که طول گردنبند چقدر شخصی و فردی است.

همه با هم فرق دارن بدن انسان به شکل‌های بسیار شگفت‌انگیزی ظاهر می‌شود، بنابراین هیچ رویکرد «یک اندازه مناسب» برای همه وجود ندارد.

بنابراین، ما شما را با تمام مواردی که باید در نظر بگیرید، و چگونگی دستیابی به یک گردنبند با طول عالی را توضیح خواهیم داد.

ویژگی های خود را برای انتخاب طول گردنبند مناسب در نظر بگیرید

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

 

اولین چیز این است که اندازه گیری دقیق گردن خود را داشته باشید .

از یک متر پارچه ای استفاده کنید، از یکی از دوستان بخواهید آن را برای شما بخواند و بلافاصله آن را یادداشت کنید.

اگر قصد خریدگردنبند را دارید، حتماً 6 سانتی متر به آن اندازه دور گردنتان اضافه کنید.

در اینجا موارد دیگری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

1. نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب قد

اول از همه، اگر شما یک زن زیر121 سانتیمیر ( 4 فوت) یا بیشتر هستید. همه ما ظاهر و گردنبند مناسبی برای خود داریم.

در آنصورت، چیزی که شما نگران آن هستید این است که زنجیر احتمالاً حجیم یا سنگین در برابر قاب عالی شما به نظر می رسد. بنابراین، گردنبند شما باید  40-60 سانتی متر(16-20 اینچ ) باشد.

اگر 138-167 سانتی متر هستید ، طول مناسب گردنبند شما حدود 56-71 سانتی متر(22-28 اینچ) است.

به یک دختر قد بلند، 167 تا 180و بلندتر بباشید،گردنبند شما  از حدود 63 سانتی متر (25 اینچ ) شروع کنید و تا زمانی که می خواهید ادامه دهید.

2.ساختار صورت

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

1.یک زنجیره با طول مناسب می تواند خطوط صورت شما را کاملا برجسته کند. اگر صورت گرد دارید ، به سراغ یک زنجیر بلند بروید.

2.اگر صورت شما زاویه‌دارتر و عمودی‌تر است، یک زنجیر کوتاه بپوشید که بیشتر از 45 سانتیمتر (18 اینچ) نباشد. منحنی های زنجیر، ظاهر چهره شما را نرم می کند.

3.اگر صورت قلبی شکل دارید ، با چوکر یا زنجیر کوتاه  دیگر همراه شوید. شکل آن باعث می شود که چانه و نواحی اطراف آن بسیار باریک یا ناگهانی به نظر برسد.

4.اگر صورت الماسی دارید ، با چوکر همراه شوید.

5.اگر صورت مثلثی دارید، چند گزینه دارید. یک چوکر معمولا بهترین نخواهد بود، اما یک زنجیر نسبتا کوتاه بهترین است که صورت شما را به تناسب کامل می‌رساند.

6.کسانی که صورت های بیضی دارند می توانند چیزی با هر قدی بپوشند. اگر چوکر را امتحان کردید و متوجه شدید که صورت شما گردتر از آنچه می‌خواهید به نظر می‌رسد، از گردنبمد های بلندتر استفاده کنید.

7.زنان با صورت های مربعی می توانند هر زنجیر با هر طولی بپوشند.

3.ویژگی های شما

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که توجه به کدام یک از ویژگی های شما در بدن برایتان مهم است.

1.یک گردنبند مانند چوکر، نزدیک به گردن، می تواند توجه افراد را به گردن جلب کند، و این واقعاً بخشی از بدن است که می تواند جذاب باشد.

با این حال، بسیاری از افرادی که متوجه یک گردنبند براق در اطراف گردن می شوند، معمولاً چشمانشان به سمت ویژگی های مختلف صورت از جمله چشم ها کشیده می شود.

اگر این چیزی است که شما به دنبال آن هستید، از یک choker می توانید عالی باشد. اگر نه،می خواهید که چشم را به سمت قسمت های دیگر  می‌خواهید جلب کند، خوب، مشخص کنید.

 

2.اکنون، یک زنجیر 40 سانتی متری (16 اینچی) خفه کننده نیست، بلکه در زیر سیب گردن، درست در بالای سینه آویزان است. از این نظر تا حدودی خنثی است.

این یک طول عالی برای گردنبند یا آویز کلاهی است که می خواهید مرتباً بپوشید. می تواند تا 46 سانتی متر(18 اینچ) باشد، به خصوص اگر تنه بلندتری دارید.

 

3.یک زنجیر  50 سانتی متری(20 اینچی) (که MATINEE نامیده می شود) در زیر استخوان یقه قرار دارد که آن را در تنظیمات مختلف  قبول می کند.

یک زنجیر با این طول واقعاً با یک لباس تیره یا لباس شب متمایز است، اما در سطح راحتی مناسب برای لباس‌های غیررسمی است.

 

4.یک زنجیر   55 سانتیمتری ( 22 اینچی) در اکثر خانم‌ها تا بالای دق‌البافت می‌رود و اگر یقه یا یقه‌ای بلند داشته باشند، چشم را به آنجا جلب می‌کند.

به خاطر داشته باشید که زنان با سینه کوچک اغلب کاندیدهای خوبی برای یک زنجیر بلند هستند، از جمله یک زنجیر بلندتر از55 سانتیمتری (22 اینچ).

 

5.زنانی که سینه یا تنه بزرگتر دارند ممکن است از زنجیره کوتاه تری بین35 تا50 سانتیمتری  (14 تا 20 اینچ) بهره ببرند.

بهترین کار این است که زمانی را در آینه نگاه می کنید، در صورت نیاز زنجیر را تنظیم کنید یا گره بزنید. برای بدست آوردن طول مناسب گردنبند، گردن خود را اندازه بگیرید!

 

4.پهنای گردنت چقدره؟

فقط همیشه به خاطر داشته باشید که لباسی که می پوشید ارتباط زیادی با ظاهر آن دارد، نه فقط طول زنجیر نسبت به تیپ بدنی شما.

 

انتخاب زنجیر مناسب برای لباس شما

 

زنجیر کوتاه‌تر برای دو لباس اصلی، لباس‌های شیک و یقه‌های پایین‌تر، عالی است.

با این حال، مزیت پوشیدن یک زنجیر بلندتر به خصوص با مهره ها یا سنگ های قیمتی معمولی این است که یک لباس ساده یا تک رنگ را زنده می کند.

زنجیرهای بلندتر برای لباس های تابستانی، لباس های یقه بلند و کت و شلوارهای تجاری مناسب هستند.

 

آنها به ویژه با یک قاب یا کت و شلوار کار می کنند و جلوه لاغری را برجسته می کنند.

 

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب برای مردان 

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

 

45سانتیمتر( 18 اینچ):

محل قرارگیری درست زیر سیب گلو. اگر گردن بلندی دارید، به گردنتان کمی طولانی تر نیاز خواهید داشت

50 سانتیمتر (20 اینچ):

محل قرارگیری استخوان ترقوه برای اکثر مردان، کمی پایین تر برای افراد کوتاه تر. این یک قرار دادن معمولی و همه کاره است، زیرا اکثر مردان زنجیرهایی را انتخاب می کنند که پرده یا آویزان زیادی ندارند.

55 سانتیمتری (22 اینچ):

محل قرارگیری نه چندان دور زیر استخوان ترقوه. این ها می توانند برای پوشیدن لباس هایی که کمی حجیم هستند و برای راحتی نیاز به طول دارند، مناسب باشند.

60سانتیمتر (24 اینچ):

قرارگیری بالای جناغ. این یک طول غیر معمول است اما می تواند برای مردان با نیم تنه بلند مناسب باشد.

چگونه می توان هنگام انتخاب اندازه گردنبند مناسب خود را اندازه گیری کرد

اگر می‌خواهید در مورد آن علمی‌تر باشید و مطمئن شوید که آیا طول مشخصی می خواهید یا خیر، یک راه عالی این است که از گردنبندی که قبلاً دارید اندازه بگیرید.

 

همه چیزهایی که در اینجا آموخته اید را در نظر بگیرید، از جمله فرم صورت، نوع بدن و غیره.

 

این بدان معناست که شما باید این کار را در حالی انجام دهید که یکی از لباس های مورد علاقه خود را می پوشید، لباسی که ممکن است با آن زنجیر بپوشید.

 

حالا، ممکن است بگویید، “خب، اگر قبلاً یک گردنبند عالی داشتم، نمی پرسیدم!” خوب امیدت را از دست نده.

 

حتی اگر از قبل گردنبندی برای مقایسه ندارید، همچنان می توانید به روشی که ما توضیح می دهیم اندازه گیری کنید.

 

به جای یک گردنبند واقعی، ممکن است به سادگی از مقداری نخ، روبان یا یک نوار اندازه گیری نرم استفاده کنید تا اندازه گیری علمی خوبی داشته باشید.

 

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب در جلوی آینه بایستید

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

اگر هنگام اندازه‌گیری جلوی آینه بایستید، این بهترین و آسان‌ترین کار خواهد بود.

به نزدیک ترین طلا فروش بروید و از دوستتان بخواهید که انتها  زنجیر را کنار هم نگه دارد تا به شما کمک کند تا در مورد اینکه چگونه طول‌های مختلف شکل ظاهری زیبای شما را برجسته می‌کند، کاملاً علمی شوید.

در حالی که در آن هستید، چند مدل مختلف را امتحان کنید. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه کمبودی در مجموعه جواهرات شما وجود دارد.

توجه داشته باشید، یک آویز معمولاً به شکل V (گردن V) آویزان می شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، مطمئن شوید که باید طول آویز را در نظر بگیرید تا بدانید قسمت پایین آن در لباس مورد علاقه شما کجا قرار می گیرد.

 کلام آخر 

هنگام خرید گردنبند جدید باید به نکات زیادی توجه کرداز جمله نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب برای خودتانو یا افراد خانواده یا دوستان تان.

در این مقاله در مورد صورت، قد و حتی کمی در مورد لباس با شما صحبت کردیم تا بتوانید بهترین طول گردنبند را انتخاب کنید. با وجود تمام این نکات، اگر گردنبندی نظر شما را جلب کرد و احساس کردید که آن را می خواهید، آن را برای خود کنید.

فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که شاید یک گردنبند غیر معمول که حتی با توصیه های بالا مطابقت ندارد می تواند بی عیب ترین گزینه برای شما باشد.

 

 

نحوه انتخاب اندازه گردنبند مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *