آموزشگاه طلا سازی

 

مخاطبان دوره جواهرسازی چه کسانی هستند؟

مهم نیست چند سال دارید. همین که ذوق و خلاقیت و علاقه جواهر ساختن را داشته باشید ، می‌توانید دست به کار شوید. هنرجو می‌تواند از دختر و پسرهای جوان گرفته تا زنان و مردان میانسال و شاغل را شامل شود.

آموزشگاه طلا سازی

آموزش طلا سازی و جواهر سازی

طلاسازی و جواهرسازی یکی از هنرهای چند صد ساله در ایران است.

در این دوره شما به صورت کامل با شیوه ساخت طلا و جواهرات مختلف آشنا خواهید شد.

آموزش طلاسازی شامل مراحل اولیه از ذوب کردن ، نورد کردن و طی کردن تمام مراحل تا پرداخت و آبکاری می باشد.

شما در این دوره با سبک های مختلف طلا و جواهرات و ساخت آنها آشنا خواهید شد.

جواهرات امروز به دو بخش اصلی جواهرات مدرن و جواهرات سنتی تقسیم می شوند:

  • جواهرات مدرن یا معاصر ، دیگر فقط زیورآلات نیستند. آنها به عنوان وسایلی برای بیان دیدگاه های سازنده استفاده می شوند.
  • جواهرات سنتی برای دهه ها با انواع مختلف تاریخ گرایانه برابری می کرد و عملکرد و سادگی در اشکال تحسین شد که توجیه شده بود.

مزیت آموزش طلا و جواهرسازی

مزیت گذراندن کلاسهای آموزش جواهرسازی در این است که هنرجو با فراگیری این رشته در اصل چندین رشته هنری مثل نازک کاری ، طلا سازی ، ملیله سازی مینا و… را یکجا آموزش میبیند و در این حال به دلیل بکر ، پرکاربرد و گسترده بودن این رشته به راحتی میتواند طیف مخاطب خاص خود را داشته باشد و بازار هدف را کشف و به سرعت مشغول به فعالیت شود.

آموزشگاه طلا سازی

مزایای شغل طلاسازی

طلاسازی یک شغل مطلوب با در آمد مناسب می باشد و از مزایای زیادی برخوردار است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شغل طلا سازی یک هنر ارزشمند می باشد که محصولات تولید شده در آن نیز صنایع دستی به شمار می روند.
  • شغل طلا سازی علاوه بر اینکه فرصتی برای کسب درآمد می باشد ، یک فعالیت سرگرم کننده و لذت بخش هنری به شمار می رود و فرد هنرمند می تواندحاصل ذوق و استعداد خود را در قالب یک اثر هنری بسیار جذاب و زیبا ارائه دهد.
  • شغل طلا سازی یک راهکار عالی برای فعال نگه داشتن ذهن می باشد ؛ زیرا در این رشته هنری همواره باید از خلاقیت خودتان برای ایجاد جواهرات بسیار زیبا و چشم نواز استفاده کنید.

ابزارآلات طلا و جواهرسازی

ابزار آلات این رشته بر خلاف باور عموم نسبت به خیلی از رشته های هنری و صنعتی در دسترس تر و به لحاظ حجم و فضای مورد نیاز کوچک تر و کم جا تر است ، به طوری که بسیاری از افراد در اتاق خواب منزل خود اقدام به انجام کارو فعالیت کرده اند.

ابزار آلات طلا سازی

بطور کلی رشته جواهر سازی کاربرد زیاد و مخاطب بیشتری نسبت به رشته های دیگر دارد و هنرجو به راحتی فضای مناسبی برای بهره گیری از خلاقیت خود دارد .

کلاس جواهر سازی

زمانی که به تکنیک‌های ساخت جواهر در کلاس جواهر سازی اعتماد پیدا می‌کنید و در واقع اطمینان شما نسبت به آنها بیشتر می‌شود ، بدون شک کار‌برد فلزات گرانبها گام بعدی‌ تان خواهدبود. فلزات با ارزش ، فلزات نادر و کمیابی هستند که در برابر اکسیداسیون و فرسایش مقاومند و به‌علت راحتی اره و سوهان ‌کاری و همچنین جوشکاری تمیزتر ، قابلیت انعطاف و تبدیل شدن آن به اشکال مختلف بیش از فلزات دیگر طرفدار دارد.

کارآموزان در کلاس جواهر سازی آماده سازی و نصب انواع سنگهای قیمتی بر روی پایه جواهر را به صورت عملی آموزش می بینند. قلمزنی و سوار کردن سنگ به شکل ریلی ، چنگ ، باگت ، بر روی انواع پایه جواهر بخشی از موارد آموزشی کلاس جواهر سازی را شامل می شود.

علاقمند به هنر و طراحی بودن شرط اولیه برای ورود به این رشته هست. گام بعدی شرکت در کلاس جواهر سازی است البته باید توی این کار هم ظرافت و دقت نیز به خرج داده شود‌ . چون رشته جواهر سازی ریزه کاری زیاد دارد بنابراین باید در کلاس جواهر سازی با حواس جمع به کارت مشغول بشوی. نکته مهم دیگر این است که در ذهن ایده های خوبی برای طراحی داشته باشی که هم خاص باشد و هم زیبا و مردم پسند.

آموزشگاه طلاسازی