شغل طلا و جواهر سازی

درآمد شغل طلا و جواهر سازی

شغلی با عنوان طراح جواهرات ، شما را قادر می سازد تا خلاقیت و مهارت های تجاری خود را با توانایی های ساختن ترکیب کنید.

طراحان جواهرات ، با استفاده از مواد مختلف از جمله طلا ، نقره و سنگ های قیمتی ، جواهرات را طراحی می کنند و می سازند.

هم می توانید طرح هایی برای تولید انبوه درست کنید ، هم جواهرات را در تعداد کم تولید کنید و یا قطعات سفارشی مشتریان را بسازید. اگر برای یک شرکت کار می کنید ، طرح های شما توسط سایر کارکنان این شرکت ساخته می شود.

در آمد طلاسازی کاملا بستگی به محصول نهایی طلاساز دارد و این بدین معناست که اگر تلاش و کار بسیار زیادی برای ساخت یک قطعه ی طلا لازم باشد طبیعتا اجرت ساخت آن هم بالاتر خواهد بود.

اگر شما به کارگاه های طلاسازی برای سفارش طلا دلخواه خود مراجعه کنید متوجه خواهید شد که بسیار فاکتورهای مهمی برای محاسبه ی اجرت محصول نهایی وجود دارد که نگین دار بودن ، پیچیدگی ظاهری ، استفاده از چند رنگ طلا از این دست هستند.

طلاسازی در ترکیه

در سال‌های اخیر ، صنعت جواهرات و طلاسازی در ترکیه ، این کشور را به یکی از بزرگترین و مهم ترین صادر کنندگان جواهرات و فلزات گرانبها در اروپا تبدیل کرده است که با ایتالیا ، از قدیمی ترین کشورهای صادر کننده فلزات ارزشمند و جواهرات ، رقابت می کند.

مردم ترکیه یک سنت تاریخی در پوشیدن طلا و جواهرات دارند و هم‌اکنون بسیاری از افراد در صنعت جواهرسازی ترکیه مشغول به کار هستند.

با وجود نیروی کاری عظیم و سنت دیرینه مردم ترکیه در استفاده از طلا و جواهرات ، ترکیه به یک کشور ابرقدرت در این زمینه تبدیل شده است.

طلاسازی در کانادا

بیش از نیمی از کسانی که در این تجارت مشغول به کار در کانادا هستند در تجارت خرده فروشی طلا و جواهرات فعالیت دارند.

جمعیت بیشتری از جواهر سازان با درآمد بالاتر در منطقه اقتصادی تورنتو سکونت دارند و به احتمال زیاد کالاهای لوکس مانند جواهرات و ساعت را خریداری می کنند.

علاوه بر این ، اکثر فروشگاه های جواهرات در این منطقه اقتصادی استان ها قرار دارند.

این ممکن است منجر به فرصت های بیشتر در منطقه نسبت به بقیه استان شود که همچنین موجی از خرده فروشان پرمصرف و لوکس را وارد بازار محلی کرده است.

درآمد شغل جواهر سازی در صورت تازه کار بودن 22 دلار در ساعت و با توجه به داشتن سابقه ای در حدود 10 سال درآمد به 27 دلار می رسد.

 

در آمد طلا سازی

فضای مورد نیاز برای شروع اشتغال به طلاسازی

بهتر است در ایتدای کار زیاد سخت نگیرید.

از یک اتاق کوچک در خانه ی خود می توانید این حرفه را آغاز کنید ، طلاسازی جزو مشاغلی بشمار نمیرود که برای شروع نیاز به کارگاه یا مغازه داشته باشید.

همچنین به یک دستگاه هواگاز برای ذوب کردن طلا و نقره ( اگر بخواهید بر روی طلا و نقره کار کنید ) ، یک دستگاه نورد ، مفتول ، کمان اره و ابزاری مانند دم پهن و دم باریک نیاز دارید که ابزار اولیه جواهرسازی هستند.

و بهتر است که بر پا کردن یک کارگاه را به زمانی که میخواهید بطور حرفه ای به این کار مشغول شوید موکول کنید و در ابتدا نگران هزینه های بر پا کردن یک کارگاه نباشید.

آشنایی با شغل طلا سازی

نکته مهم در ارتقا شغل

توجه داشته باشید در شغل طلا و جواهرساز چیره دستی و خلاقیت و رعایت نکات فنی کار طلا سازی و گرفتن سفارش بیشتر

می تواند در ارتقاء شغلی طلا و جواهرساز و افزایش دستمزدش اثرگذار باشد.

ارتقا شغل طلا سازی

مهارت تجارت و برخورد با مشتری

افرادی که به شغل طلا سازی مشغولند ، روزانه با بسیاری از مشتریان سر و کار دارند. بنابراین باید مهارت‌های کلامی و برخورد خوبی داشته باشند. داشتن این مهارت‌ها برای رشد کسب و کار بسیار ضروری است. اگر قصد دارید تا وب ‌سایت یا یک صفحه‌ی اینترنتی برای فروشگاه خود داشته باشید ، باید بتوانید پاسخگوی سؤالات مشتریان باشید.

فراگیری مهارت‌های بازاریابی و درک اهمیت تبلیغات از طریق شبکه ‌های اجتماعی بسیار ضروری است.

مسئولیت های شغل طلا و جواهر سازی چیست؟

شما حتما باید به این 3 نکته زیر توجه داشته باشید :

1 – به مشتریان ، مشاوره دهید.

2 – در مورد گزینه های مشتری ، صحبت کنید و ایده های اصلی را تنظیم نمایید.

3 – گاهی با استفاده از طراحی کامپیوتری (CAD) ، ایده ها را تشریح کنید ، تا مشتری بتواند طراحی پایانی را تجسم کند.

برای ورود به بازار کار طلاسازی و جواهر سازی چه چیزهایی باید بلد باشیم؟

نیازی به مدرک و تحصیلات دانشگاهی ندارید ، اما در عوض باید مدرک معتبر در زمینه طراحی و تولید جواهرات ، نقره کاری یا طراحی سه بعدی داشته باشید. در نتیجه بهتر است دوره آموزشی خود را در کلاس ها و دوره های آموزش طراحی جواهرات دستی  بگذرانید که علاوه بر ارائه مدرک معتبر، شما را برای ورود به بازار کار آماده کند. هر مدرکی که در زمینه طراحی جواهرات داشته باشید ، برگ برنده شما برای فعالیت در این شغل است.

طلا سازی

شرکت‌های بزرگ طلاسازی

علاوه بر فروشگاه‌ها و کارگاه‌ها ، از دیگر جاهایی که طلاسازان در آن مشغول به کار می‌شوند شرکت‌های بزرگ طراحی طلا و جواهرات هستند. هرچند در ایران شرکت‌های کمی وجود دارند و تقاضا برای این موقعیت شغلی بسیار کم است.

ساعات کاری در شغل طلا و جواهر سازی

اکثر طراحان به صورت خود اشتغال و یا آزاد کار می کنند که همین امر منجر به انعطاف پذیری بیشتر برای ساعت کاری شما و یا کار به صورت پاره وقت می شود.

همچنین در این حالت ممکن است ساعات کاری شما با توجه به تقاضا تغییر کند.

اما برای طراحان استخدام شده یا شاغل در یک شرکت دیگر ، ساعات کاری معمولا منظم است و این تغییرات را شامل نمی شود.

آشنایی با شغل طلا و جواهر سازی